ირაკლი (მამუკა) გეთია - ჭადრაკი
დაბადებული 1961 წელს.
განათლება - უმაღლესი.საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი.
ფიზიკური კულტურისა და სპორტის აკადემიის მწვრთნელ-ინსტრუწტორი ჭადრაკში.
1983 წლიდან სამწვრთნელო საქმიანობას ეწევა ხობში.
ხობის მუნიციპალიტეტის სპორტის ცენტრი წარმოგიდგენთ ადამიანს, რომლის სახელიც საქართველოში ჭადრაკის განვითარებასთან ასოცირდებაეროვნულ ოსტატსა და საერთაშორისო ლიცენზიის მქონე მწვრთნელს, ირაკლი გეთიას.
📜 აღიარება და სამთავრობო ჯილდოები ბატონი ირაკლის 40-წლიანი მოღვაწეობა დაფასებულია უმაღლეს დონეზე. იგი არის:
• 🎖ღირსების ორდენის კავალერი;
• 🏆 სპორტის დამსახურებული მოღვაწე;
• 🏅 ქალაქ ხობის საპატიო მოქალაქე.
🎓 საერთაშორისო კვალიფიკაცია იგი გახლავთ PRO-საერთაშორისო ლიცენზირებული A კატეგორიის მწვრთნელი. მისი პროფესიონალიზმი არაერთხელ აღინიშნა: 2014 წელს დასახელდა საქართველოს საუკეთესო ბავშვთა მწვრთნელად, ხოლო 4-ჯერ მოიპოვა სამეგრელო-ზემო სვანეთის საუკეთესო მწვრთნელის ტიტული.
🌟 გამორჩეული მოსწავლეები ირაკლი გეთიას სამჭედლოში არაერთი საერთაშორისო დონის მოჭადრაკე გამოიბრძამედა. მათ შორის განსაკუთრებით აღსანიშნავია:
• ♟️ ზურაბ ტყებუჩავა და დიანა ლომაიასაერთაშორისო ოსტატები, მსოფლიოსა და ევროპის ასაკობრივი და ახალგაზრდული ტურნირების გამარჯვებულები და პრიზიორები. საქართველოს ქალთა და კაცთა ჩემპიონატების მრავალგზის მონაწილენი.
ბატონი ირაკლი 1983 წლიდან დღემდე დაუღალავად ემსახურება ხობს. მისი დამსახურებაა, რომ ჩვენი ქალაქი ინტელექტუალური სპორტის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან ცენტრად რჩება.
ვამაყობთ, რომ გვყავს ასეთი მენტორი!
ჰეშთეგები:
#ხობი #ხობისსპორტისცენტრი #გაიცანითჩვენიგუნდი #ირაკლიგეთია #ჭადრაკი #ChessMaster #ღირსებისორდენი #საპატიომოქალაქე #ზურაბტყებუჩავა #დიანალომაია #ინტელექტი #KhobiSport